Taruvaik

 taruvaik propolisProopolis (taruvaik e tarupigi) – taimse päritoluga looduslik toode, mida mesilased korjavad puude lehtedelt ja pungadelt, rikastades seda fermentidega. Seda nimetetakse ka „looduslikuks antibiootikuks“, millega mesilased kaitsevad taru parasiitide ja mikroobide eest.

Erakordselt kasulik on proopolis ka inimesele: erinevalt sünteetilistest antibiootikutest, mis tapavad nii haigusttekitavad kui ka kasulikud bakterid, võitleb proopolis ainult kahjulike mikroorganismidega. Veelgi enam – see on ainuke vahend, mis hävitab mõnda liiki eriti vastupidavaid baktereid.

Proopolise kasutamine ravimiseks põhineb selle mitmekülgsel mõjul: bakteritsiidse, bakteriostaatilise, seenevastase, haigustevastase, halvaloomuliste kasvajatevastase, tuimastava ja stimuleerivate omaduste tõttu.

Proopolis aitab ravida haavu, ka mädanevaid, soodustab immuunsuse tõusu, toniseerib, võtab pingeid maha ja tõstab töövõimet.

Proopolise põhiline väärtus on kõrge mikroobidevastane toime. Sellega seoses leiab see üha laialdamist kasutamist meditsiinis nahahaiguste, tuberkuloosi, suu limaskestade, ülemiste hingamisteede jm ravis.

Proopolist kasutatakse toorel kujul (võib närida), rektaalsete ja vaginaalsete küünaldena, piirituse lahusena, ekstraktina (haavade raviks ja hõõrumiseks), samuti vesilahusena (seespidiseks kasutamiseks).

Laias laastus koosneb taruvaik taimsetest valkudest ja palsamitest, vahast, eeterlikest õlidest ja õietolmust.

Rahvameditsiinis kasutatakse proopolist eelkõige tema antibakteriaalsete omaduste tõttu nina-, kurgu-, kõrva-, hingamisteede, eesnäärme- jm vaevuste leevendamiseks, samuti tuimastamiseks ja desinfitseerimiseks.

Proopolis takistab haigusetekitajate arengut, parandab haavu ja leevendab valu.

Taruvaik tõhustab ka vereloomet, eriti kui seda võtta koos meega.

 • Honey Wolf OÜ

  Reg. nr: 12759049
  Aadress: Sepa 1a, Sonda 43001 Ida-Virumaa
  SWEDBANK: EE352200221060927643
  Telefon: +372 53941348
  E-post: wolfmesi@yahoo.com
  Kontaktisik: Julia Volkova

  Read More: